Víctor Valdés

Víctor Valdés bramkarz Katalońskiej drużyny


Biografia

Víctor Valdés Arribas (ur. 14 stycznia 1982 w L'Hospitalet de Llobregat, Hiszpania), piłkarz hiszpański narodowości katalońskiej, bramkarz.

Victor przyszedł na świat jako drugie z trójki dzieci Jose Manuela Valdesa i Aguedy Arribas. Wychowywał się razem ze braćmi, starszym Ricardem i młodszym Alvaro.

Víctor Valdés związany jest z FC Barcelona od 1992 roku. Szybko udowodnił swoją wartość na treningach oraz w meczach drużyny juniorskiej oraz rezerw, FC Barcelona B. Od sezonu 2002/2003 klubowi trenerzy zadecydowali o przesunięciu Valdésa do pierwszej drużyny. Sezon rozpoczynał jako rezerwa dla argentyńczyka Roberto Bonano, ale nowy trener Radomir Antić uczynił z niego pierwszego bramkarza zespołu.

W sezonie 2003/2004 potwierdził swoje wysokie umiejętności pomagając Barcelonie w wywalczeniu drugiego miejsca w lidze. W następnym sezonie dzięki znakomitej grze całego zespołu zdobył Mistrzostwo kraju, a niedługo potem Superpuchar Hiszpanii.

Pomimo młodego wieku jest już doświadczonym bramkarzem. Doskonale dyryguje linią obronną zespołu. Skromne, jak na bramkarza 183 cm wzrostu nie przeszkadzają mu w wygrywaniu walki o górne piłki. W swej grze stara się naśladować swój bramkarski wzór, niemieckiego bramkarza Olivera Kahna.

Dobra dyspozycja w klubie spowodowała, że zaczęto mówić o powołaniu go do kadry na Mistrzostwa Europy w Portugalii jako bramkarza numer trzy (nr 1 – Iker Casillas, nr 2 – Santiago Cañizares). Jednak ostatecznie trener kadry wybrał na trzeciego bramkarza, gracza Athletic Bilbao Daniela Aranzubię.

Ciekawostki

Víctor mieszka w Castelldefels. W tej samej miejscowości znajduje się dom Leo Messiego.
Jego idolem jest Ghandi
Ulubione aktorki: Charlize Theron i Julia Roberts
Ulubiony wokalista: Bryan Adams

Osiągniecia

Z F.C.B:

2006/2007 Superpuchar Hiszpanii
2005/2006 Mistrzostwo Hiszpanii
2005/2006 Liga Mistrzów
2005/2006 Superpuchar Hiszpanii
2004/2005 Mistrzostwo Hiszpanii


Inwidualne:                                                                                          

2004/2005 Trofeum Zamory