F.C.Barcelona- przed meczem z Lyonem (ciekawostki)

Piłkarze Barcelony spotkają się dzisiaj z Lyonem na Camp Nou. A wiesz, że to już 203 mecz Barcelony na tym stadionie, w ramach spotkania europejskiego? Czy wiesz, że mecz uwieczni 50 - lecie istnienia Nou Camp? Te i wiele innych ciekawostek, znajdziecie w tym artykule. Zapraszam do lektury.

- Ostatni mecz, który został rozegrany na Camp Nou i zaliczał się do występów w Lidze Mistrzów, była przegrana z Liverpoolem (1:2). Mecz odbywał się w poprzedniej edycji tego turnieju.

- Lyon, natomiast, ostatni swój mecz w Lidze Mistrzów, rozegrał z AS Roma. Wynik brzmiał 0:0.

- W ekipie Barcelony i Lyonu znajdują się gracze, którzy uczestniczyli w edycji Ligi Mistrzów w sezonie 2001/2002. Jak wiemy, Barca i Olympique grali wtedy ze sobą w grupie, gdzie drużyna z Francji odpadła z trzeciego miejsca. Zawodnicy Barcy, którzy wtedy byli w składzie to Puyol i Xavi. Z drugiej strony barykady, czyli w ekipie Lyonu, znajdowali się Govou, Coupet i Muller oraz Edmilson, który obecnie gra w zespole "Dumy Katalonii"

- W sezonie 2001/2002 padały wyniki: 2:0 w Barcelonie i 2:3 w Lyonie. Jednym słowem - korzystnie.

- Lyon posiada nowego trenera od tego roku. Jest nim Alain Perrin. Był on szkoleniowcem Sochaux. Zamienił rolę trenera z Gerardem Houllierem, który dwa razy z rzędu wygrał Ligue 1 będąc trenerem Lyonu.

- Olympique ma koncie sześć wygranych pod rząd Mistrzostw Francji.

- W bramce stanie Remy Vercoutre, który będzie musiał zastąpić Gregory`ego Coupet`a, który pauzuje  z powodu kontuzji. Taki sam problem dotyczy Crisa, Mullera i Freda, którzy również nie wystąpią w dzisiejszym meczu.

- 24 września 1957 roku, czyli prawie 50 lat temu, rozegrano pierwszy mecz na Camp Nou. Dodajmy, że przeciwnikiem była Legia Warszawa.

- Zawodnik Blaugrany, Toure Yaya, oraz gracz Lyonu, Keita, grali razem przez dwa tygodnie, w ramach spotkań reprezentacyjnych. Był to mecz liczący się w turnieju Copa Africa.

- Henry jest zawodnikiem, mającym największą ilość goli na koncie, strzelonych w meczach Ligi Mistrzów - 42. Prowadzi także w klasyfikacji najwięcej rozegranych spotkań w tym turnieju - 85.

- Dzisiaj odbędzie się 203 mecz FC Barcelony, w ramach spotkań europejskich.

- Jeśli Gabi Milito, Giovani lub Bojan zagrają, to będzie ich debiut w Lidze Mistrzów.